Londra`da 8 Mart Etkinlikleri Yapıldı Reviewed by El-Com on . 8 Mart günü Londra’nın en işlek caddesi olan Oxford Street pek çok farklı ulus ve kültürden kadınların gerçekleştirdiği yürüyüş dolayısıyla trafiğe kapalıydı. Y 8 Mart günü Londra’nın en işlek caddesi olan Oxford Street pek çok farklı ulus ve kültürden kadınların gerçekleştirdiği yürüyüş dolayısıyla trafiğe kapalıydı. Y Rating:
You Are Here: Home » Kadın » Londra`da 8 Mart Etkinlikleri Yapıldı

Londra`da 8 Mart Etkinlikleri Yapıldı

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
8 Mart günü Londra’nın en işlek caddesi olan Oxford Street pek çok farklı ulus ve kültürden kadınların gerçekleştirdiği yürüyüş dolayısıyla trafiğe kapalıydı. Yürüyüş boyunca “kadına yönelik şiddetin durdurulmasından”, “eşit isi eşit ücrete” kadar pek çok talep haykırıldı. Yeni Kadın Londra da pankart ve bayrakları ile yürüyüşte yerini aldı.

10013289_284077305091973_1682582877_n

9 mart günü ise Yeni Kadın Londra’nın da bileşeni olduğu Londra Kadın Dayanışma Platformu (Yeni Kadın , SKB, Dersim-Der, Elbistanlılar Derneği, Kirkisraklilar Derneği, Roj Kadın Meclisi) tarafından kadınların bir araya geldiği ve emeklerini sunduğu kültürel bir etkinlik düzenlendi.

Saygı durusu ile başlayan etkinlikte, “Govenda Jinan” halk oyunları ekibi, Tohum Kültür Merkezi İlke Sanat Topluluğu skeç çalışması , SKB’li kadınların “Tanya” isimli skeçleri ve müzik grupları yer aldı. Ayrıca etkinlik boyunca Rojava’daki kadınlara destek olma amaçlı yiyecek sunumu yapıldı. Her bir kurumun ayrı ayrı mesajlarını paylaştığı etkinlik, bir sonraki çalışmalarda da bir araya gelme dileği ile bitirildi….
YENI KADIN LONDRA

Scroll to top
UA-37549610-1