Cemevinde Zazaca Kurs Reviewed by El-Com on . İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi'nden önemli ve anlamlı bir adım. Asimilasyon ile kaybolma tehlikesiyle yüz yüze olan Zazaca için çocuklar ve yetişkinle İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi'nden önemli ve anlamlı bir adım. Asimilasyon ile kaybolma tehlikesiyle yüz yüze olan Zazaca için çocuklar ve yetişkinle Rating:
You Are Here: Home » Eğitim » Cemevinde Zazaca Kurs

Cemevinde Zazaca Kurs

Cemevinde Zazaca Kurs

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi‘nden önemli ve anlamlı bir adım.

Asimilasyon ile kaybolma tehlikesiyle yüz yüze olan Zazaca için çocuklar ve yetişkinlere yönelik kurs başlatıyorlar. Yetişkinler için Zazaca kursu yarın (21 Eylül Cuma akşamı) saat 17.30 ile 19.30 arası başlayacaktır.

Ayrıntılı bilgi için Telefon 02072416285 / 07933188624 / 07816908465

Adres: 89 Ridley Road, Dalston, Hackney, London E8 2NH

Zazaca (diğer adları Dımılî/Kırmanckî/Dêrsımî/Kırdkî) lehçesi/dili yakın zamanda UNESCO tarafından yok olma tehlikesinde olan diller grubuna alınmıştı. Zazaca tahminen 3 – 4 milyon kişi tarafından konuşulmakda. Zazacanın en yoğun olarak konuşulduğu yerler: Tunceli (bütün ilçelerde) Bingöl (bütün ilçelerde) Elazığ (doğu bölgesi,kuzeyi ve güneyi) Diyarbakır (kuzey ve batı bölgeleri Çermik, Çüngüş, Ergani, Eğil, Dicle, Lice, Hani, Kulp, Hazro) Urfa (Siverek, Hilvan ilçeleri) Muş (Varto ilçesi) Sivas (Zara, Ulaş, Kangal ilçeleri) Adıyaman (Gerger ilçesi) Erzincan (Merkez, Tercan, Çayırlı, Refahiye ve yer yer diğer ilçelerde ) Batman (Batman, Sason) Bitlis (Mutki, Tatvan) Malatya (doğu bölgesi) Ardahan (Göle’nin iki köyünde) Kayseri (Sarız) Gümüşhane Erzurum (Hınıs, Tekman, Aşkale, Çat ilçelerinde) ve İç Anadolunun Aksaray (Ekecik bölgesinde 39 köyde)

Scroll to top
UA-37549610-1