Yargı: Alevileri linç suç değil! Reviewed by El-Com on . ANF    12:15 / 18 Eylül 2012 MALATYA - Malatya’nın Sürgü Beldesi’nde Alevi aileye linç girişimiyle ilgili takipsizlik kararı verildi. ESP karara, “Saldırganlara ANF    12:15 / 18 Eylül 2012 MALATYA - Malatya’nın Sürgü Beldesi’nde Alevi aileye linç girişimiyle ilgili takipsizlik kararı verildi. ESP karara, “Saldırganlara Rating:
You Are Here: Home » Slider » Yargı: Alevileri linç suç değil!

Yargı: Alevileri linç suç değil!

Yargı: Alevileri linç suç değil!

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
ANF    12:15 / 18 Eylül 2012

MALATYA – Malatya’nın Sürgü Beldesi’nde Alevi aileye linç girişimiyle ilgili takipsizlik kararı verildi. ESP karara, “Saldırganlara Alevileri, Kürtleri katledebilir ve hiçbir ceza almazsınız’ denmektedir” şeklinde tepki gösterdi. Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Sürgü Beldesi’nde 18 Temmuz’da Kürt Alevi Evli ailesine dönük linç girişimi ardından gözaltına alınan 48 kişiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Doğanşehir Cumhuriyet Savcılığı, 48 kişiyle ilgili takipsizlik kararı vererek, olayın aile ile davulcu arasındaki bir olay olduğunu iddia etti. Konu ile ilgili bilgi veren Av. Ali Hamamcı, karar ile olayın toplumsal olmadığını ve olayın üzerinin kapatılmaya çalışıldığını söyledi. Hamamcı, verilen karar itiraz edeceklerini söyledi. ESP Malatya İl Başkanlığı da yaptığı yazılı açıklama ile karara tepki gösterdi. “Yüzlerce kişinin ellerinde sopalar ve silahlarla bir evin önüne gelerek saldırması, evi yakmaya kalkışmaları yargı tarafından suç olarak görülmemiş” dedi. Saldırının devlet politikası olduğunu ve Alevilere saldırılara karşı sessiz kalın mesajının verildiğini belirten ESP, “devletin kolluk kuvveti ve yargısı Alevilerin katledilmesini artık karara bağlamış demektir. Faşist saldırganlara açıktan ‘siz Alevileri, Kürtleri katledebilir ve hiçbir ceza almazsınız’ denmektedir bu kararla” ifadesini kullandı.

Scroll to top
UA-37549610-1