Yöre Derneklerinden Açıklama Reviewed by El-Com on . Halkımızın değerli evlatları üç yiğit arkadaşımızı sonsuzluğa uğurlarken, yöremiz insanlarının görkemli bir şekilde cenaze törenine katılımlarını talep ediyoruz Halkımızın değerli evlatları üç yiğit arkadaşımızı sonsuzluğa uğurlarken, yöremiz insanlarının görkemli bir şekilde cenaze törenine katılımlarını talep ediyoruz Rating:
You Are Here: Home » Avrupa » Yöre Derneklerinden Açıklama

Yöre Derneklerinden Açıklama

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
Halkımızın değerli evlatları üç yiğit arkadaşımızı sonsuzluğa uğurlarken, yöremiz insanlarının görkemli bir şekilde cenaze törenine katılımlarını talep ediyoruz…

Avrupa’nın başkenti Paris’te 3 kadın, susturucu takılmış silahlarla katledildi. Bu karanlık cinayetle hepimiz şunu iliklerimizde hissettik; barış hayal edildiği kadar kolay olmayacak. Cinayeti işleyenler açısından bundan daha başarılı b…ir sonuç düşünülemez.

Barış umuduna kaygının hakim olması, barışa cesaret edenlerin cesaretlerinin kırılması herhalde asıl hedefti. Çünkü Kürdün kadınlarını yakından tanıyanlar Sakine Cansız’ın kolay hedef olduğunu bilirler. Sakine Cansız tüm Avrupa kentlerinde korumasız dolaşan biriydi. Diğer kurbanları söylemeye bile gerek yok. İki genç kız, Fidan, Leyla her biri bu toprağın kültürüyle yoğrulmuş , genç yaşlarına rağmen tüm insanlığın kalblerinde taht kurmuş üç kızıl gül.

Bu kızıl güleri soldurmak isteyen tüm karanlık güçleri lanetliyoruz ve halkımızı gülerine sahip çıkmasını istiyoruz.

Bölgeyle yapılan görüşmelerde yetkililer, cenaze töreni için teknik anlamda hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Belde ve köylerde cenaze törenine ilişkin halka bilgi verildiğini kaydedildi. Yetkililer, Fidan Doğan’ın cenazesi Cuma günü saat 06.00’da yola çıkarılacak. Urfa, Adıyaman, Malatya, Hatay, Maraş ve Osmaniye İl örgütleri cenaze konvoyuna dahil olacaklar.

Ayrıca BDP Eş Genel Başkanımız Gültan Kışanak, BDP Diyarbakır İl Örgütü, BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile çok sayıda Milletvekilimiz katılacak. Cenaze Nurhak Dağı eteklerinde bulunan Hançıplak Köyü’nde saat 13.00’te toprağa verilmesi bekleniyor.

Tüm halkımıza çağrımızdır.

Cuma günü Maraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Hançıplak Köyü’nde yapılacak olan cenaze törenine katılmasını bekliyoruz.

Tarihte özgürlük sembolleri olan Roza Lüksemburg, Clara Zetkin, Leyla Kasım ve benzeri nice konca güllere Kürdistan’ın dağlarından koparılan bir deste kır çiçeği daha eklenmiş oldu. Bu çirkin cinayeti kim ne amaçla yapmış olursa olsun, bütün çalışmaları barış ve özgürlük üzerine odaklanan, silahsız, savunmasız üç insanı bu denli katletmek, mertlik değil, namertliktir.

Unutmayalım! Bir halkın gelişmişlik düzeyi, o halkın kadın topluluğunun ulaştığı seviye ile bellirlenir. Dost da düşman da biliyor ki, Sakine cansız, Kürt Ulusal Mücadelesi’nin mihenk taşlarındandır. Sakine Cansız ve O’nun hem yoldaşları hem de öğrencileri olan Leyla Şaylemez ve Nurhakdağı’nın karanfili Fidan Doğan’ın şahsında, Kürdistan ve Dünya özgürlük şehitlerini anıyor, onları selamlıyoruz…

YÖREMİZ KURUM VE KURULUŞ BİLEŞENLERİ:

Nurhak Işık Platformu… EL-Çev Vakfı… Gözpınar Vakfı… Altınyaprak Vakfı… Çiftlikkale Vakfı…
Kistik Vakfı… Geleviz Vakfı… El-Com

Scroll to top
UA-37549610-1