SKB Londra’dan GÜVENLİK BİRİMLERİ VE BELEDİYE’ye GÖREVLERİNİ YAPMAYA ÇAĞRI Reviewed by El-Com on . Londra (15 Aralık 2012) Geçtiğimiz haftalarda Türk-Kürt toplumunun yoğun olarak yaşadığı Kuzey Londra’nın Enfield semti, 11 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz edi Londra (15 Aralık 2012) Geçtiğimiz haftalarda Türk-Kürt toplumunun yoğun olarak yaşadığı Kuzey Londra’nın Enfield semti, 11 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz edi Rating:
You Are Here: Home » İNGİLTERE » SKB Londra’dan GÜVENLİK BİRİMLERİ VE BELEDİYE’ye GÖREVLERİNİ YAPMAYA ÇAĞRI

SKB Londra’dan GÜVENLİK BİRİMLERİ VE BELEDİYE’ye GÖREVLERİNİ YAPMAYA ÇAĞRI

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
Londra (15 Aralık 2012) Geçtiğimiz haftalarda Türk-Kürt toplumunun yoğun olarak yaşadığı Kuzey Londra’nın Enfield semti, 11 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz edildiği haberiyle sarsıldı.

 AvEG-Kon’a bağlı Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Londra bu konu kapsamında bir yazılı açıklama yaparak Kervan Düğün salonunda Halk Toplantısı gerçekleştirmiş ve toplantıya katılan ailelerin isteği ile Edmonton Polis Karakolu önünde bir protesto gösterisi yapma kararı almışlardı.

SKB Londra geçtiğimiz hafta içi basına ve kamuoyuna, 15 Aralık günü Edmonton Polis Karakolu önünde eyleme çağrı yapmıştı. Yaptıkları çağrıda topluma seslenerek, pek çok kirli olayın yaşandığı Jubilee Park’ta hala güvenliği sağlamamış bulunan Belediye ve güvenlik birimlerine karşı görevlerini ve sorumluluklarını hatırlatma amaçlı protesto gösterisine katılmaya davet etmişlerdi.

SKB’nin çağrısı ile Edmonton polis karakolu önünde toplanan aileler, çocukları ve ELKOM derneği üyeleri bir saatlik süre boyunca konu ile ilgili açıklamalarını dağıtırken diğer yandan Türkçe ve İngilizce olaya ilişkin duyurularını yaptılar. Çocuklara yönelik taciz ve tecavüze karşı sloganlar atıldı.

Semt sakinlerinin ilgi gösterdiği ve destekledikleri eyleme SKB temsilcisi ve ailelerden oluşan üç kişilik bir grup, polis karakoluna sorumluluklarını yerine getirmemelerini eleştiren bir şikâyet dilekçesi sundular. Aynı şikâyet dilekçesi dışarıda protesto eden ailelere de okundu.

Şikâyet dilekçesinde ’ Yetkili Makama

23 Kasım günü Jubilee Park’ta, okuldan evine dönerken saldırıya uğrayan 11 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüze uğradığını büyük bir öfkeyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Jubilee Park, daha önceden de kriminal suçlar, uyuşturucu ticareti ve tecavüz suçları nedeniyle de pek çok defa gündemimize girmiş parklardan biridir. Geçtiğimiz yıl içerisinde de bu nedenle şubenize başvuruda bulunmuş, sizleri göreve çağırmıştık.

Yaşanan uyuşturucu ve tecavüz vakalarına rağmen park ortamının hala güvenceye kavuşturulmamış olmasını, ışıklandırma ve güvenlik kameralarının, park çevresinde bulunan ve suçluların korunağı haline gelmiş yeşilliklerin kaldırılmamış olmasını, bu alana ilişkin hiçbir güvenlik önleminin alınmamış olmasını suça açık bir teşvik olarak görüyor, sizleri protesto ediyoruz. Bu konuda, işi insanın güvenliğini sağlamak olan siz emniyet birimlerinin, özel olarak da Edmonton Polis Karakulu’nun birinci derecede sorumluluğu altında bulunan Jubilee Park’ta yaşanan her olayda sizinde sorumluluğunuz olduğunu hatırlatıyor, göreve çağırıyoruz.’  İfade edildi.

 

Dilekçenin aileler tarafından karakola sunulmasının ardından SKB eyleme katılan ailelere duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederken, 20 Aralık Perşembe günü, Kervan düğün salonunda, ailelerin isteği ile yapılacak olan toplantıya katılmalarını ve çevrelerini de bu konuda harekete geçirmeleri çağrısı yapılarak eylem sonlandırıldı.

Scroll to top
UA-37549610-1