Londrada Türkçe Yayın Yapan Radyolar Ve Biz ! Reviewed by El-Com on . Bu açmaza çare aramakmı, yoksa ağlara baglanmakmı ? Bu soruyu kime soralım,sıralıyarak sormak her halde daha dogruya gitmede bir öngörü sunabilir bize. Soruyu f Bu açmaza çare aramakmı, yoksa ağlara baglanmakmı ? Bu soruyu kime soralım,sıralıyarak sormak her halde daha dogruya gitmede bir öngörü sunabilir bize. Soruyu f Rating:
You Are Here: Home » İNGİLTERE » Londrada Türkçe Yayın Yapan Radyolar Ve Biz !

Londrada Türkçe Yayın Yapan Radyolar Ve Biz !

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
Bu açmaza çare aramakmı, yoksa ağlara baglanmakmı ?
Bu soruyu kime soralım,sıralıyarak sormak her halde daha dogruya gitmede bir öngörü sunabilir bize.
Soruyu fazla sulandırmadan söyliyelim.Soru başlıkta.
Bu doğru nedir sorusunu da ortayamı yoksa toplumun çeşitli kesimlerinemi yoksa kanaat önderlerinemi veya siyasi önderleremi veyahutta önerilecek bilge birinemi sormamız gerek ilk soru bu.Sorunumuz buradan başlıyor. Çok tehlikeli bir kışkırtma mı bu ne dersiniz bu ilk soruyu kime soralım hayde yola çıkıp soralım?
Başımız belada, belayada sokmaya devam edeceğizki birileri rahatsız olsun.Buda hareketlilik getirir.Bedel olmayınca olmaz duydugum kadar ile “düşmanın yoksa bu dünyada güzel bir şey yapmamışsın” derler bizde düşman edinmeye çıkıyoruz.
Hangi kesime bu konuda yönelelim, ben biraz ketum davranacagım.
Kanaat önderlerine sorsak ne diyecekler burada Cemevinden başkana soralım,kısa cevap alalım.” Bizler hep onu yapmıyalım ki bize bir şey olmasın mantıgından kurtulalım.Radyolar kullanılmalıdır sesimizi duyurmanın yollarından biri ve etkili olanıdır.Bizde reklamlarımızı söyleşilerimizi İngilteredeki radyolaradan yapıyoruz.Bizce bir sakıncası yoktur.”(1)
Haydi birde süleymaniye camisinden hocaya soralım belki bazıları yadırgıyacaklardır ama biz yinede soralım.Burdan da kısa bir cevap alalım.”Arkadaşım buradaki radyolardan sadece bildigimiz Kıprıslıların Türkçe yayın yapan radyosu var,bu radyoyuda dinliyoruz.Ramazanda islam dininin gereklerini anlatmakta bizleri aydınlatmaktadır.Yayın hayatlarında hayır ihsan eylesinler.”(2)
Burdan siyasilerimize yüzümüzü dönelim Türkiyedeki siyasiler ve İngiltere’deki örgütlenmelerden CHP’de hala aralarındaki dalaşmadan dolayı kim temsil ediyor anlıyamadık,digerlerinden AKP Fettullah üzerinden örgütlendiklerinden agızlarından bir şey anlamak mümkün değil.Bunların bütün projeleri ‘’kafalarının’’ içinde.
‘’ Sol’’ yasal sol yasal olmıyanlar ise yayın (basılı,görsel ve sesli) dendimi olmazsa olmazlardandır deyip balıklama atlıyorlar. Alacagımız cevap net biz dogru bildigimizi yaparız. Bu sorumuza en yapıcı teorik cevapta sol sosyalist kesimden geldigi halde kendi içindeki çalışmaların ‘’yogunlugu’’ nedeniyle vede verdikleri cevabın uzunlugundan dolayı burayada yazsak uzun olacak, fakat bu arkadaşlarında radyoları kullanmadaki amacı ve niyeti dışndaki radyoların durumunu pek degerlendirmeye girmeden pratik olarak yapmak istedikleri pek pratik faaliyetleri yoktur.Ama benim en çok umudumun baglı oldugu bu kesimde de durum bu olunca neler olacagını yaşıyarak görecegiz yargısı bende daha çok etkin olmaya başladı.
Ne yaparsanız sonuçları size dönecektir!
Bilimsel olarak soruyu sordugumuzda en çok ilgilenenler canı yananlar Sosyal alanlarda ugraşanlar olarak karşımıza çıkıyorlar.
Bunları anlatırken kurgularken bir hikaye formatı veriyorumki yeri geldiginde canımızı kurtaracagımız bir delik bırakalım.Yoksa bu çakallar sofrasında başımızdan belaya defedemiyecegiz , girecek başımız belaya bunu biliyor bunada uygun davranıyorum. Bu yazıyı ha bugün yarın derken bakın öyle uzun bir zaman geçtiki benimde yazacak çok materyalim oldu.Bundan dolayı epey avantajlıyım.

Bu ülkede yayın yapan bütün radyolar biz Kürtlerin,Alevilerin,Devrimcilerin (Kürt,Kızılbaş,Komünist) coçuklarını yozlaştırmaktadırlar.Bunuda nereden çıkarıyorum diyen her aklı başında insanın sadece bir tane radyoyu (umut,dem,bizim) yirmi dört saat dinlemesi sonucunda bizimlede olmazsa kendi vicdanıyla paylaşması ile hangi sonuçlara varacagını ben tahmin edebiliyorum. Diyecegi şudur kendisine ‘’bunlar sadece reklam ve kalitesiz yayıncılarıyla bizi bunaltacaklar,bundan sonrada dinlememek için caba göstecegim’’ düşüncesini taşıyacagım kanısına varmasına ragmen dinlemeyede sabah coçukları okula verdiğinde, öglenden sonrada cocukları okuldan aldıgında hem bizler hemde coçukların radyoların borbardımanı altında zihinlerimiz tahrip olurken,bilinç altımız radioaktif çöplüge dönerken coçuklarımızı genç yaşta kaybetmeye devam edecegiz.
Bugün Maraş katliamcılarını lanetlemek için radyonun birinde yapılanları anlatahim.Bir taraftan en çok mesaj yarışı < beni programımı ne kadar çok kimse dinliyor havasıyla> sunan ‘’sunuçu’’ piyasayı kızıştırıyor. Diger taraftan bir istekte bulunan bir mesajı nasıl atlatırım endişesiyle olan çabası,’’Mesajdaki içerigi hiç söylemeden isteginizi yayınlamam imkansız deyip ve ekliyerek benim bu isteğinizi karşılamaya güçüm yetmez’’ demesi.(18.12.12 saat; 19;15 sıraları)
EVET Ben bu radyoları uzun bir zamandır izlemekteyim ve zaman zamanda uzun uzun dinlemekteyim.
Örnegin;Sabahları saat 09;00’a kadar akşam bilgisayara bağlanmış Sibel Can,Yalın,Ebru Gündeş,Sedar Ortaç ve niçelerini bizlere dinleten bu radyoların sahiplerinin SAHİP oldukları yayın ilkeleri nedir?
Sadece Napolyon’un PARA,PARA,PARA’sıdır.
Herkes elini vicdanına koysun bunlar İnanç Örgütleridir,Siyasi Örgütlerdir,Milliyet temelli Örgütlerdir.Ellerini vicdanlarına koysunlar o zaman sokaktaki çetelere radyolar aracılıgıyla ne kadar malzeme verdigimizi görmeye çalışın.Bize ticari meta olarak bakanlar buna uygun davrananlar bizi dönüştürmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Çetelere buralardan nasıl su taşındığını vicdanı olan herkes görecektir.
Bugün gençlerimizin gelecekleri ile ilgili birer planları yoksa bu radyolarıda karşımızda olduklarını görüp müdahale edilim.Bu müdahale edilirkende alternatif radyolar devreye girmeli günün yirmi dört saati kültürel müzigimiz olan halk müzigi yayında olmalıdır.Yada bu radyolara baskı uygulanmalıdır.
Bunu yapabildigimiz düzeyde hem kendimize hemde gençliğimize bir hamlede olsa ileri adım attırırız.
Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 Cuma günü dünyanın sonu.Dünya yerle bir olduktan sonra sadece radyoların çaldıgı bir dünyada.
RADYOLAR İNSAN SESİDİR ……..
Herkesin kendi derdine düşmedigi bir durum oluşturmak için hayde beraberce bir adım atmaya.
Not; 1 ve 2 dilediklerimden derleme,örnekse bir öneriden yazıldı.
Hüseyin Kılınç
12.12.12

Scroll to top
UA-37549610-1