Londra’da Newroz Yürüyüşü Reviewed by El-Com on . İngiltere'nin başkenti Londra'da 21 Mart günü Newroz Yürüyüşü yapıldı. Demokratik Kitle örgğtleri ve yöre derneklerinin birlikte organize ettiği Newroz yürüyüşü İngiltere'nin başkenti Londra'da 21 Mart günü Newroz Yürüyüşü yapıldı. Demokratik Kitle örgğtleri ve yöre derneklerinin birlikte organize ettiği Newroz yürüyüşü Rating:
You Are Here: Home » İNGİLTERE » Londra’da Newroz Yürüyüşü

Londra’da Newroz Yürüyüşü

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
İngiltere’nin başkenti Londra‘da 21 Mart günü Newroz Yürüyüşü yapıldı. Demokratik Kitle örgğtleri ve yöre derneklerinin birlikte organize ettiği Newroz yürüyüşü Türkiye ve Kuzey Kürdistanlıların yoğun olarak yaşadığı Tottenham Green Centre önünden başladı.
Toplanma yerinde yapılan bilgilendirme konuşması ve saygı duruşunun ardından yürüyüşe geçildi. Yürüyüş boyunca Bijî Newroz,Yaşasın halkların kardeşliği gibi sloganlar atıldı.
Yürüyüşün sonlandırıldığı Edmonton Green’de ise her kurum temsilcisi sırayla mesajlarını okudu.
Coşkulu geçen Newroz yürüyüşü yapılan konuşmaların ardından sonlandırıldı.
Yürüyüşü katılan kurumlar: Halkevi,Kurdish,Tohum kultur merkezi,Gik-der,CEMEVI,Day-mer,Yuzcicek Acsin Kultur Merkezi,Dersim-der,Kocgiriler dernegi,EL-COM,Kırkısraklılar Derneği

Scroll to top
UA-37549610-1