Londra’da 25 Kasım Yürüyüşü Reviewed by El-Com on . [caption id="attachment_1704" align="aligncenter" width="800"] Londra'da 25 Kasım Yürüyüşü[/caption] 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışm [caption id="attachment_1704" align="aligncenter" width="800"] Londra'da 25 Kasım Yürüyüşü[/caption] 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışm Rating: 0
You Are Here: Home » Kadın » Londra’da 25 Kasım Yürüyüşü

Londra’da 25 Kasım Yürüyüşü

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
Londra'da 25 Kasım Yürüyüşü

Londra‘da 25 Kasım Yürüyüşü

25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle sürdürülen çalışmalar 30 Kasım günü gerçekleştirilen bir yürüyüşle sonlandırıldı.

Londra Kadın Dayanışma Platformu etkinliklerine “Savaş ve Kadın”, “Irkçılık ve Kadın”, “Cinsel Şiddet” ve “Görünmeyen Emek” konularıyla  atölye çalışmaları yaparak başlamıştı.

30 Kasım günü Haringey Civic Centre önünden başlayan ve Kurdish‘in önünde sonlandırılan yürüyüşte “Long live 25 November international day to violence against women!” yazılı bir pankart taşındı.
Ayrıca Kürtçe Türkçe ve İngilizce atılan sloganlarla, -“Kadına Yönelik Şiddete Hayır”, “Jin Jiyan Azadi” “Stop Violence Against Women”- kadına yönelik şiddet protesto edildi. Yaklaşık 3 saat suren yürüyüş oldukça coşkulu geçti.

Londra Kadın Dayanışma Platformu tarafından organize edilen yürüyüşe, ADKH (Avrupa Demokratik Kadın Hareketi), SKB (Sosyalist Kadınlar Birliği), Roj Women, Kırkısraklılar Dayanışma Derneği, El-Com (Elbistan Toplum Merkezi) ve Yeni Kadın katılım sağladı.

yuruyus_2

yuruyus_1

Scroll to top
UA-37549610-1