Londra’da Okmeydanı için protesto (Video) Reviewed by El-Com on . İngiltere’nin başkenti Londra’da 25 Mayıs günü bir protesto yürüyüşü yapıldı. Son günlerde faşist TC devletinin Okmeydanı’nda yapılan eylemlere saldırması ve Uğ İngiltere’nin başkenti Londra’da 25 Mayıs günü bir protesto yürüyüşü yapıldı. Son günlerde faşist TC devletinin Okmeydanı’nda yapılan eylemlere saldırması ve Uğ Rating:
You Are Here: Home » İNGİLTERE » Londra’da Okmeydanı için protesto (Video)

Londra’da Okmeydanı için protesto (Video)

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
İngiltere’nin başkenti Londra’da 25 Mayıs günü bir protesto yürüyüşü yapıldı.

IMG_1011

Son günlerde faşist TC devletinin Okmeydanı’nda yapılan eylemlere saldırması ve Uğur Kurt’un Cemevi bahçesinde polis kurşunuyla katledilmesini protesto eylemi saat 14.00′da başladı. Ayrıca Soma’da yaşanan play slots no spending money işçi katliamıda protesto edildi.
İngiltere Halk Cephesi‘nin çağrısıyla ve Demokratik Güç BirliğiBritanya‘nın katılımıyla yapılan eyleme yaklaşık 2000 kişi katıldı.
Manor House tren istasyonu önünden başlayan yürüyüş Wood Green’de sonlandırıldı. Her kurumun kendi bayrak ve pankartlarıyla katıldığı eylemePartizan‘da kendi pankartıyla yürüyüşte yerini aldı. Ayrıca Gik-Der, YÇKM, Kurdish, Day-Mer, Cemevi, El- Com (Elbistan Toplum Merkezi) ve Halk Cephesi kendi pankartlarıyla yürüyüşe katıldı.
Sık sık İngilizce ve Türkçe sloganların atıldığı yürüyüşe ilgi yogundu.
Yürüyüşün sonlandırıldığı Wood Green‘de Devrim Şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından, Demokratik Güç BirliğiBritanya ve Halk Cephesi’nin açıklamaları okundu. Okmeyda’nındaki saldırıların teşhir edildiği açıklamalarda, İngiltere’den dayanışmanın öneminede vurgu yapıldı. Son olarak kurum temsilcileri görüşlerini kitleyle paylaştılar ve protesto eylemi sona erdirildi.

 

Scroll to top
UA-37549610-1