Londra’da Gezi Direnişi Tutsaklarıyla Dayanışma Reviewed by El-Com on . Londra Taksim Dayanışma Platformu cağrısıyla 27 temmuz Cumartesi saat 16:30 da Gezi tutsaklarıyla dayanışma etkinliği yapıldı. Etkinlik Londra’nın merkezinde bu Londra Taksim Dayanışma Platformu cağrısıyla 27 temmuz Cumartesi saat 16:30 da Gezi tutsaklarıyla dayanışma etkinliği yapıldı. Etkinlik Londra’nın merkezinde bu Rating: 0
You Are Here: Home » İNGİLTERE » Londra’da Gezi Direnişi Tutsaklarıyla Dayanışma

Londra’da Gezi Direnişi Tutsaklarıyla Dayanışma

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
Gezi_direnis2

Londra Taksim Dayanışma Platformu cağrısıyla 27 temmuz Cumartesi saat 16:30 da Gezi tutsaklarıyla dayanışma etkinliği yapıldı. Etkinlik Londra’nın merkezinde bulunan Trafalgar square’da gerçekleştirildi.
Etkinlik boyunca süreci anlatan İngilizce bildiriler dağıtıldı,ayrıca alanda bulunan insanlara yönelik faşist Türk devletinin halka yaptığı baskılar , işkenceler anlatıldı.
İngilizce olarak ” Freedom For Gezi Resistance Prısoners” pankartının açıldığı etkinlikte , şehit ve tutsaklarında resimleri taşındı.
Tohum Kültür Merkezi’ninde içinde yer aldığı Hukuk Komisyonunun örgütlediği etkinlikte ayrıca 1996 ölüm oruçlarının sonlandırıldığıGezi_direnis2
gün olması nedeniyle 1996 ölum orucu şehitleri anıldı ve direniş icinde yer alan 2 direnişçi sürece dair konuşmalar yaptı.
Park Forumları Devam ediyor
Londra’da düzenli olarak yapılan park forumlarının beşincisinin düzenleneceği ve tarihinin 31 Temmuz olduğu bilgiside verildi.
Etkinlik saat 18:30 da sloganlarla sonlandırıldı.

Gezi_direnis1

Gezi_direnis4

Scroll to top
UA-37549610-1