HAFTASONU KÜRTÇE OKULU KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR Reviewed by El-Com on . London Kurdish Institute tarafından yürütülen Hafta Sonu Kürtçe Okulu yeni yıl kayıtları devam etmektedir.  Okul 22 Eylül, Pazar günü sabah saat 11:00 de başlay London Kurdish Institute tarafından yürütülen Hafta Sonu Kürtçe Okulu yeni yıl kayıtları devam etmektedir.  Okul 22 Eylül, Pazar günü sabah saat 11:00 de başlay Rating: 0
You Are Here: Home » Eğitim » HAFTASONU KÜRTÇE OKULU KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR

HAFTASONU KÜRTÇE OKULU KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
London Kurdish Institute tarafından yürütülen Hafta Sonu Kürtçe Okulu yeni yıl kayıtları devam etmektedir.  Okul 22 Eylül, Pazar günü sabah saat 11:00 de başlayıcaktır.  Eski ögrencilerine ek olarak yeni öğrenci kayıtlarıda alan okul çok az yer kaldığını ve çocuklarını bu okula getirmek isteyen ailelerin erken müracaat etmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Hafta sonu Kürtçe Okulu Islington Arts and MediaSchool’ da yürütülmekte olup öğrencilere Kürtçe dilini tiyatro ve müzik yoluyla öğretmektedir. Kürtçe dili yanında diğer derslerdede yardıma ihtiyacı olan öğrencilere destek verilmekte ve onların okulda başarı seviyelerinin yükseltilmesi hedeflenmektedir. Kürdistan’ın hemen her parçasından gelen Kürt çocukları burada hem kendi dillerini öğrenmekte hemde özgüvenleri artmaktadır.  Ayrıca veliler eğitim konusunda bilgilendirilmekte ve isteyenlere Kürtçe derside verilmektedir.

Islington council başta olmak üzere Londra da yaşıyan ve çocuklarına Kürtçe öğretmek isteyen herkese açık olan okul herhangi bir siyasi kurum veya dernek tarafından yürütülmemektedir.

Öğrenci kaydı ve daha fazla bilgi için telefon edebilir veya 22 Eylül Pazar günü Okula doğrudan gelebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için

Tel: 07834352445  (özlem) ,  07412363667 (ilhan)logo

Scroll to top
UA-37549610-1