El-Com Köy Komisyonları Toplantısı Yapıldı Reviewed by El-Com on . 31.03.2013 tarihinde Köy Komisyonlarına yapılan çagrı ile Ağçaşar,Küllü, Zillihan , Hançıplak,Karaçar,Zerdekeş ve Köseyahya Köy komisyonları beraber El-Com salo 31.03.2013 tarihinde Köy Komisyonlarına yapılan çagrı ile Ağçaşar,Küllü, Zillihan , Hançıplak,Karaçar,Zerdekeş ve Köseyahya Köy komisyonları beraber El-Com salo Rating:
You Are Here: Home » El-Com » El-Com Köy Komisyonları Toplantısı Yapıldı

El-Com Köy Komisyonları Toplantısı Yapıldı

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page

31.03.2013 tarihinde Köy Komisyonlarına yapılan çagrı ile Ağçaşar,Küllü, Zillihan , Hançıplak,Karaçar,Zerdekeş ve Köseyahya Köy komisyonları beraber El-Com salonunda topladılar.

Bu toplantıya Yürütme kurulundan;Hasan Gül ve Hüseyin Kılınç

Yönetim kurulundan Cumali İnce ve Filiz Dölen katıldı.

Köy Komısyonlarının Gündemi

1. El-Com ikinci Kongresi süreci

2. Bugüne kadarki El-Com çalışmaları bilgilendirmesi

3. El-Com’un yapacakları ve hedefleri

Bu üç gündem maddelesiyle toplantıya başlıyan köy komisyonları birinci madde üzerinde Kongrenin nerede yapılaçağından yeni Yönetim kurulunun kaç kişiden oluşacagına kadar tartışmalı bir toplantı yaptılar. Bu konuşmalardan ve yapılan nabız oylamasıdan anlaşıldıki Kongrenin El-Com salonunda yapılması yönünde görüşler agırlıklıydı. Ve Yönetim kurulununda daha çok hangi köylerden degil El-Com’a en çok zaman ayıran ve iş yapan bireylerin Yönetim kurulunda olması gerektigi düşüncesi öne çıktı.Bu çalışan bir önceki Yönetim Kurulu üyelerinin yeniden Yönetime katılmaları ve yeni çalışan yüzlerlede desteklenmesi gerektigi söylendi ve bu düşünce çercevesinde görüşler dile getirildi.

İkinci madde üzerinde ise çalışmaların seyriyle ilğili herkesin yönetimden genel anlamda olumlu bir bakış açısı gözlemlendi.

El-Com çalışmalarına yönetimin olumlu bir çalışma içinde oldugu bununda taktir edilmesi gerektigi vurgulandı.

Tartışmalar daha çok üçüncü maddede yogunlaştı.

Hasan Gül sünnetle ilgili konuşma yaptıgında tartışma alevlendi.Sünnetlerin geleneklerimize göre şekillendirilmesi gerektigi üzerinden daraltılması aile ve en yakın ceperde tutulması gerektigi ve bunuda hem toplumun bir istegi olan sünnetlerin şu an almış oldukları durumdan kurtarmak hemde sünnnetleri güzel olan geleneklerimize uygun hale gelmesine vesile olmak. Bu duygu ve düşüncelerle güzellige güzellik katmak gerekiyor dilekleri ve nabız oylamasında ise % 95 olumlu oy kullandı.

Hüseyin Topal düğünlerde takının Kongrede konuşulup liste yapılmak süretiyle eğlençe zamanının uzamasına katkı sunmuş olacagız dedi.

Bina alımı için mutlaka çalışmaları yogunlaştırılması ve Kongreden sonra en çok bu alanda çalışmaların yogunlaştırılması gerektigine vurgu yapıldı.

Toplantıya 40 kişinin katılması duyarlılıgın varlıgına inanç artmış görünüyor.

Bu duygu ve düşünçelerle toplantıya katılanlara teşşekkür edilerek toplantı sonlandırıldı.

Kongreye kadar olan süreçte en az bir daha bir araya gelme dilegiyle toplantı bitti.

01.04.13

Hüseyin Kılınç

 

Scroll to top
UA-37549610-1