EL-COM İkinci Kongresini Yapıyor Reviewed by El-Com on . El-Com Kongre Hazırlıklarına yogunlaştı. Kongre Hazırlık Komitesi ikinci toplantısını 28.04.2013 tarihinde kendi salonunda yaptı. Kongre Hazırlık Komitesinin in El-Com Kongre Hazırlıklarına yogunlaştı. Kongre Hazırlık Komitesi ikinci toplantısını 28.04.2013 tarihinde kendi salonunda yaptı. Kongre Hazırlık Komitesinin in Rating:
You Are Here: Home » El-Com » EL-COM İkinci Kongresini Yapıyor

EL-COM İkinci Kongresini Yapıyor

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page

El-Com Kongre Hazırlıklarına yogunlaştı.
Kongre Hazırlık Komitesi ikinci toplantısını 28.04.2013 tarihinde kendi salonunda yaptı.
Kongre Hazırlık Komitesinin insiyatifinde ve Hüseyin Kılınç’ın yönetiminde Hasan Gül,Mehmet Gül ve Cumali İnce ile toplantısaat saat 12;45’te başlatıltı.

Toplantının Gündemi:

Kongre Hazırlıklarının Degerlendirilmesi
a)Üye aidatlarının toplanması
b)İkinci dönemde aday olacaklar
c)Genel bilgilendirme (bina çalışması,kurumsal çalışma,Karşılıksız kredi alma)

Yeni oluşaçak yönetimde kadınların teşvik edilmesi için bir çalışma başlatılmalı.
Sorulan soruların mahiyeti ise bina hangi bölgeden alınacak ? Yönetici olacaklar hangi kriterleri taşıyacaklar?Köy komisyonları çalıştırılacakmı? Bu sorulan sorulari Kongre Hazırlık Komitesi cevaplandırdı.
Yapılan öneriler ;
1.Sünnetlerin daraltılması için bir çalışma başlatılmalı
2.Kadınların aktifleştirilmesi
3.Düğünlerde Takının şekillendirilmesi
4.Bina alımında şirketleşme
Bu yapılan önerilerde El-Com’un etkili olacagı düşüncesinde katılımcılar hemfikirdi.Ve dernek yöneticileri bu etkili güçü görmeleri buna göre karar almaları gerekiyor dendi.
El-Com olarak Alevi,kürd ve sol gelenege sahip çıkılacagı buna bağlı olarak var olan kurumlara sahip çıkılacagı vurgusu çercevesinde Londrada son zamanlarda toplumumuzun yaşamış oldugu sorunlarla daha çok ilğilenmek gerektiği vurgusu yapıldı.

 

Scroll to top
UA-37549610-1