Egitim Semineri 3: Saǧlıklı Yaşamanın Yolları ve Baǧımlılıklar Reviewed by El-Com on . 10 Şubat 2013  Pazar günü derneǧimiz bünyesinde  Haringey Bölgesinde bir çok kurum ve kuruluşun katılımı ile “saǧlıklı yaşamanın yolları ve baǧımlılıklar” konul 10 Şubat 2013  Pazar günü derneǧimiz bünyesinde  Haringey Bölgesinde bir çok kurum ve kuruluşun katılımı ile “saǧlıklı yaşamanın yolları ve baǧımlılıklar” konul Rating:
You Are Here: Home » Eğitim » Egitim Semineri 3: Saǧlıklı Yaşamanın Yolları ve Baǧımlılıklar

Egitim Semineri 3: Saǧlıklı Yaşamanın Yolları ve Baǧımlılıklar

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
10 Şubat 2013  Pazar günü derneǧimiz bünyesinde  Haringey Bölgesinde bir çok kurum ve kuruluşun katılımı ile “saǧlıklı yaşamanın yolları ve baǧımlılıklar” konulu saǧlık  semineri      düzenlendi. Seminer daha çok  baǧımlılıkekseninde toplumda saǧlıklı yaşmanın yol ve yöntemleri üzerinde dururken, Haringey bölgesinde var olan ve toplama destek veren kurum ve   kurulusların tanıtımına katkı sundu.Haga ( Haringey bölgesi alkol Baǧımlıları danışmanlıǧı servisi), BUBIC (Madde Baǧımlıları danışmanlıǧı servisi Kuzey Londra), CRI (Haringey Aile Destek Hattı), DASH (Haringey Madde Baǧımlıları danışmanlıǧı servisi) ve  INSIGHT (12-21 yaş madde baǧımlıları danışmanlıǧı servisi) katkıları ile hazırlanan saǧlık seminerinde aynı zamanda  “Gençlik Gelecektir , Geleceğine Sahip Çık Platformu” tarafından da sunum yapıldı.

Bütün kurumların birer sunum yaptıǧı seminer yaklaşık olarak iki saat sürmüştür. Dah çok sunumsal olarak gerçekleştirilen seminerde saǧliklı yaşamanın yolları, madde baǧımlıkları, uyusturucu ve alkol baǧımlılıkları, gençlik ve madde baǧımlılıǧının gençlerimiz üzerinde yarattıǧı etkiler gibi konular üzerinde durulmuştur. Seminerde aynı zamanda toplum merkezlerinin saǧlık kuruluşları ve yerel yönetimlerle birlikte çalışarak bu tür desteǧe ihtiyacı olan ailelere ve bireylere  için köprü görevi görmesi gerektigi vurgulandı. Seminerde ayrıca madde baǧlımlısı bireylerin topluma yeniden kazandırılmaların önemine vurgu yapılarak, gençlerimizin ve bu tür sorunlarla karşılaşan kişilerin toplumsal projelerde yer alarak toplumsal yaşama katkı sunabileceklerinin üzerinde durulmuştur.

Seminer süresince katılan kurum ve kuruluşlar, Haringey bölgesinde yardım ve destek alabilmek için nerelere başvurulabileceǧi,  ne tür yardımlar alabilecekleri ve hangi address ve irtibat telefonlarından bu yerlere ulaşılabileceǧi konusunda da bilgiler sunuldu. Bu sunumla  birlikte türkçe ve ingilizce olmak üzere bir çok tanıtıcı bilgiler içeren brosürler daǧıtıldı. Katılımın biraz yoǧun olduǧu seminerde başarılı bir organisasyonun El-Com tarafından gercekleştirildigi görülmüştür.

 

Scroll to top
UA-37549610-1