Cemevi provokasyonunu polis yapmış! Reviewed by El-Com on . İSTANBUL-  Pendik Cemevi'nde önceki gün meydana gelen olayda cemevi yetkilileri, polis olduğunu söyleyen iki kişinin bulundukları binaya gelerek şüpheli hareket İSTANBUL-  Pendik Cemevi'nde önceki gün meydana gelen olayda cemevi yetkilileri, polis olduğunu söyleyen iki kişinin bulundukları binaya gelerek şüpheli hareket Rating:
You Are Here: Home » Kültür » Cemevi provokasyonunu polis yapmış!

Cemevi provokasyonunu polis yapmış!

Cemevi provokasyonunu polis yapmış!

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page

İSTANBUL–  Pendik Cemevi‘nde önceki gün meydana gelen olayda cemevi yetkilileri, polis olduğunu söyleyen iki kişinin bulundukları binaya gelerek şüpheli hareketlerde bulunduğu yönünde şikayette bulundu.
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, cemevine gelen kişilerin peşine düştü.
Gasp Büro Amirliği dedektifleri cemevine geldiği tespit edilen  Sabiha Gökçen  Havaalanın’da çalışan polis memuru M.K. ile kuaför arkadaşı Ö.Y.’yü yakaladı.
Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen polis memuru M.K. “Arkadaşımla birlikte cemevinin önünde kız arkadaşlarımızı bekliyorduk. Onlar gecikince arkadaşım “ben daha önce hiç cemevine girmedim. Bir bakalım mı?’ dedi. Birlikte içeri girdik. Cemevinde bulunan yetkiliyle Alevilik konusunda konuştuk. Konuşma sırasında kendimi tanıtıp polis olduğumu ve çalıştığım yeri bile söyledim. Daha sonra bize geç olduğunu cemevini kapatacağını daha münasip bir zamanda tekrar gelirsek çay içip yine konuşabileceğimizi söyledi. Daha sonra vedalaşarak oradan ayrıldık” dedi.
Polis memuru M.K. Cemevi yetkililerinin daha sonradan niye şikayetçi olduğunu bilmediğini sözlerine ekledi.
Öte yandan Cemevi yetkilileri Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek polis memuru M.K. ile Ö.Y.’yi teşhis etti.
Polis tarafından şikayetle ilgili ifadeleri alınan polis memuru M.K. ile arkadaşı Ö.Y. daha sonra adliyeye gönderildi. (dha)

Scroll to top
UA-37549610-1