El-Com 2. Dayanışma Gecesi Yapıldı Reviewed by El-Com on . İngiltere’de yaşayan Elbistanlıların sorunlarına cevap olmak ve toplum arasındaki dayanışmayı güclendirmek için kurulan Elbistan Community Centre (EL-COM) taraf İngiltere’de yaşayan Elbistanlıların sorunlarına cevap olmak ve toplum arasındaki dayanışmayı güclendirmek için kurulan Elbistan Community Centre (EL-COM) taraf Rating:
You Are Here: Home » Kültür » El-Com 2. Dayanışma Gecesi Yapıldı

El-Com 2. Dayanışma Gecesi Yapıldı

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page

İngiltere’de yaşayan Elbistanlıların sorunlarına cevap olmak ve toplum arasındaki dayanışmayı güclendirmek için kurulan Elbistan Community Centre (EL-COM) tarafından düzenlenen Dayanışma Gecesinin 2. yapıldı.

El-Com 2. Dayanışma Gecesi Yapıldı

El-Com 2. Dayanışma Gecesi Yapıldı

22 Şubat Cumartesi günü Wood Green bölgesinde bulunan Dominion Centre’da yapılan geceye ilgi yoğundu.
Açılış konuşmasını El-Com Yönetim Kurulu adına Ersin Cimikoğlu yaptı. El-Com‘un kuruluş amacı ve etkinlikleri hakkında bilgi veren Cimikoğlu ayrıca geceye katkı sunan sponsorlara teşekkür etti.
Açılış konuşmasının ardından sahneye İngiltere’de müzik çalışmalarını sürdüren Koma Awaz çıktı. Kürtçe,Türkçe ve Rumca şarkılar seslendiren Koma Awaz bir parçasınıda Türkiye ve Kürdistan hapishanelerinde bulunan hasta tutsaklara için söyledi.
Koma Awaz‘ın ardından ise geceye gönderilen dayanışma mesajları okundu. Ayrıca sponsorlar tarafından çekiliş sonucu verilen hediyeler dağıtıldı. Gecede sponsor olan Ersan and Co., Cyprofood, Meray Kuruyemiş Katre Music ve HOSD Motor firma yetkilileri kazanan konuklara hediyelerini taktim etti.
Dominion Centre’nin dolduğu gecede son olarak Kardeş Türküler sahne aldı. El-Com‘a teşekkür edilerek başlanan programlarında Türkçe,Kürtçe,Rumca ve Ermenice ezgiler seslendirdiler. Sinemilli Pirlerinden Mehmet Mustafa Dede‘den derlenen Şah-ı Merdan deyişinide seslendiren Kardeş Türküler‘e ilgi yoğundu.
Programı biten Kardeş Türküler sahneden ayrılacağı sırada istek üzerine Gezi Ayaklanması için besteledikleri “Tencere Tava” şarkısını seslendirdiler. Şarkının ardından “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganı atıldı.
Söylenen türküler ve çekilen halaylarla gece sona erdirildi.

Scroll to top
UA-37549610-1