Eĝitim Semineri 1 – Eĝitim Sistemi ve Toplumuzun Eĝitimdeki Başarı Düzeyi Reviewed by El-Com on . 6 Ekim 2012 Cumartesi günü Elbistan Derneĝinde Ingilteredeki eĝitim sistemi ve toplum olarak burdaki eĝitimden çocuklarımızın ne kadar faydalandıĝı konularında 6 Ekim 2012 Cumartesi günü Elbistan Derneĝinde Ingilteredeki eĝitim sistemi ve toplum olarak burdaki eĝitimden çocuklarımızın ne kadar faydalandıĝı konularında Rating:
You Are Here: Home » Eğitim » Eĝitim Semineri 1 – Eĝitim Sistemi ve Toplumuzun Eĝitimdeki Başarı Düzeyi

Eĝitim Semineri 1 – Eĝitim Sistemi ve Toplumuzun Eĝitimdeki Başarı Düzeyi

Eĝitim Semineri 1 – Eĝitim Sistemi ve Toplumuzun Eĝitimdeki Başarı Düzeyi

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
6 Ekim 2012 Cumartesi günü Elbistan Derneĝinde Ingilteredeki eĝitim sistemi ve toplum olarak burdaki eĝitimden çocuklarımızın ne kadar faydalandıĝı konularında bir seminer düzenlendi.

Seminer e katılarak tecrübe, bilgi ve yaptıkları araştırmaların sonuçlarını paylaşan panel verimli bir seminer sunarak katılanlarca ilgiyle izlenmiş ve interaktif bir sohbet havasında geçmiştir.  Seminere Haringey Belediyesinden Chiaka Amadi, Cambridge Universitesinden Dr. Mehmet Eĝilmez ve Kürt Profesyonel Aĝı üyeleri Cengiz Güneş, Meryem Kaya, Gülten Kaya, Ozan Aşkın  katıldılar.

Seminerde Birleşik Krallıkta orta öĝretim hakkında genel bir bilgilendirme yapıldıktan sonra, başarı düzeyinin artırılması için neler yapılabileceĝi, öĝrenciler, ebeveynler ve mevcut eĝitim sistemi açısından irdelendi. Panel üyeleri kendi yaşadıklarından örnekler vererek seminere katılanların interaktif olarak görüş ve tecrübelerini paylaşmalarını saĝlamıştır.  Ayrıca Haringey Belediyesinden konuya olan ilgisinden dolayı bireysel düzeyde katıldıĝını ifadeedenChiaka hanım, istatistiksel olarak azınlık toplumlardan öĝrencilerin başarı düzeyleri ile ilgili olarak bilgi vermiş ve geçmiş yıllarda uygulanan başarılı bazı projeleri anlatmıştır. Seminer ikinci bölümde soru cevap şeklinde devam etmiştir.

Seminer öncesi ve sonrasından derneĝimizde başlatılmış olan kurslarla ilgili olarak katılımcılar bilgilendirildi ve öĝrenci kayıtları alındı.

Seminere katılanların sayısı istenenin altında olmasına raĝmen, katılanlar açısından çok faydalı geçmiş olan seminerin derneĝimizdeki ilk eĝitim semineri olması gözönünde bulundurulduĝunda oldukça başarılı ve ders çıkarılması gereken bir organize olduĝu söylenebilir.  Konusu aile içi şiddet olan bir sonraki eĝitim semineri çalışmaları başlamıştır.

El-Com Eĝitim Komitesi

Scroll to top
UA-37549610-1