Armağan’ın Ölümünde Hastanenin İhmali Var Reviewed by El-Com on . Pazar günü hayatını kaybeden 3 yaşındaki Armağan Denli’nin ölümünde North Middlesex Hastenesinin ihmali iddiası Türkiyeli ve Kürdistanlı kurumları harekete geçi Pazar günü hayatını kaybeden 3 yaşındaki Armağan Denli’nin ölümünde North Middlesex Hastenesinin ihmali iddiası Türkiyeli ve Kürdistanlı kurumları harekete geçi Rating:
You Are Here: Home » İNGİLTERE » Armağan’ın Ölümünde Hastanenin İhmali Var

Armağan’ın Ölümünde Hastanenin İhmali Var

Paylaş…Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on LinkedInPrint this page
Pazar günü hayatını kaybeden 3 yaşındaki Armağan Denli’nin ölümünde North Middlesex Hastenesinin ihmali iddiası Türkiyeli ve Kürdistanlı kurumları harekete geçirdi. Britanya Demokratik Güçbirliği Platformu Cumartesi günü hastane önünde eylem yapacak.

Armağan Denli

Armağan Denli

İki ay önce genç yaşta hayatını kaybeden Murat Alaboğaz’ın ölümü ile gündeme gelen North Middlesex Hastanesi şimdi de 3 yaşındaki Armağan Denli’nin ölümünde ihmali olması ile gündemde. Armağan Denli’nin ailesi çocuklarının ölümünde hastanenin ihmali olduğunu belirtirken, hastane hakkında gerekli yasal işlemleri başlatacaklarını ifade etti. Ailenin gazetemize verdiği bilgiye göre aynı hastanede çalışan Gayle Hunn adlı doktor tarafından Armağan’ın ölümünde hastanenin ihmali olduğu kendilerine itiraf edilmiş.

ARMAĞAN GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜME NASIL GİTTİ

Cumartesi günü öğlen saatlerinde Yücel ve Fatoş çiftinin çocuğu küçük Armağan’ın ateşi yükselince annesi tarafından North Middlesex hastenesine götürülür. Ateşi 39 dereceyi geçen Armağan akşam saat 19:30’a kadar hastanede kalır. Ateşi bir türlü düşmeyen Armağan’ın başta kollarında olmak üzere vücudunun değişik bölgelerinde Menenjit belirtisi sayılabilecek lekeler gözükmeye başlar. Bu tür durumlarda kan ve tükürük testleri de yapılması gerekirken Armağan’a sadece idrar testleri yapılır. Akşama doğru ateşi iki derece düşen Armağan’ın su çiçeği hastalığına yakalandığı şüphesi ile taburcu edilir.

Aile gazetemize şunları söyledi; ‘Gerekli testleri yapmadan çocuğumuzun su çiçeği olabileceği söylendi bize. Ve eve gidebileceğimizi belirttiler. Biz de hastaneden ayrılıp eve geldik.’

Gece saatlerinde küçük Armağan’ın ateşi tekrar yükselip vücudundaki lekeler artınca aile ambulans çağırır. Ailenin belirttiğine göre, ilk gelen doktor çocuğu görür görmez çok ciddi olduğuna karar verdi. Acil penisilin iğnesi yaparak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ama ne yazık ki tüm müdahalelere artık çok geç olması nedeniyle Armağan 19 Nisan Pazar sabahı saat dört civarında hayatını kaybetti.

‘GEREKLİ TESTLER YAPILSAYDI SONUÇ BÖYLE OLMAZDI’

Ambulans ile tekrar aynı hastaneye kaldırılan Armağan’a müdahale eden uzman doktorlar gündüz hastaya bakan doktorları suçladı. Ailenin verdiği bilgiye göre gece çocuklarına müdahale eden bölüm şefi Gayle Hunn adlı doktorun kendilerine ‘gündüz ki doktorlar gerekli testleri yapsaydı sonuç böyle olmazdı’ dediği ifade edildi.

CUMARTESİ GÜNÜ HASTANE ÖNÜNDE EYLEM YAPILACAK

Armağan Denli’nin ölümünde North Middlesex hastanesinin ihmali olduğu iddiasıyla hareketen geçen kurumlar Britanya Demokratik Güçbirliği Platformu öncülüğünde Cumartesi günü saat 12:00’de Hastanenin önünde ‘ihmal sonucu ölümlere son’ diye eylem yapacak.

18 Şubat tarihinde aynı hastanede hayatını kaybeden Murat Alaboğaz’ın ölümünde de hastanin ihmali olduğu ifade edilmişti.

Kaynak: http://www.telgraf.co.u k/armaganin-olumunde-hastanenin-ihmali-var.html

Scroll to top
UA-37549610-1